Bean

Historie

Raný život

Bean je jedinou dcerou krále Zøga z Dreamlandu a tehdejší princezny Dagmar z Maru. Dagmar počala dceru, aby se naplnilo proroctví a splatil se dluh, který má Maru vůči Peklu. Dagmar pojmenovala Bean “Tiabeanie Mariabeanie” po Dagmařině zesnulé babičce. Když se Bean narodila, Dagmar jí dala krb a kouzelnou hrací skříňku s malou figurkou Dagmar, která drží kojence Bean. Když Bean nemohla usnout, Dagmar jí prstem kroužila po čele a těsně předtím, než Bean usnula, jí Dagmar zašeptala do ucha: “Budeš tou největší ženou, jakou kdy tohle zatracené království vidělo” (narážka na království Maru).

Když byly Bean čtyři roky, Dagmar se rozhodla, že nastal čas zbavit se Zøga, aby se mohla s Bean vrátit do Maru. Rozhodla se, že Zøga promění v kámen tím, že otráví jeho víno, ale Bean omylem prohodila Dagmariny a Zøgovy sklenice, když se snažila sáhnout po hroznech, které se podávaly spolu s vínem, což mělo za následek, že Dagmar pila ze Zøgovy sklenice a místo toho se proměnila v kámen.

Přibližně o rok později se Zøg oženil s Oonou, princeznou z Dankmire, v dohodnutém manželství jako součást dohody o vybudování kanálu pro Říši snů. Bean prohlásila, že na svou nevlastní matku tak žárlila, že do jejich svatebního dortu dala mrtvou sovu a hosté ho stejně snědli. Vztah Bean s macechou byl slabý, i když Oona tvrdila, že se snaží mít Bean ráda a vycházet s ní.

Beanin nevlastní bratr, Derek, se narodil, když bylo Bean pět let, a stal se následníkem trůnu. Bean to Derekovi silně zazlívala, protože jako chlapec a dědic měl více privilegií než ona a mohl dělat všechny věci, které chtěla dělat ona, například bojovat s mečem nebo jezdit na koni.

Beanina babička z otcovy strany, Bee-Baw, sedávala Bean na klíně a vyprávěla jí pohádky, dokud nezemřela, když byla Bean ještě dítě. Bean vychovávala její služebná Bunty, která se snažila, aby byla Bean šťastná, například dovolila Bean, aby na ni nasedla jako na koně a mohla s Derekem pořádat koňské dostihy.

Beanin vztah s otcem byl napjatý, protože Bean mu zazlívala, že se znovu oženil a založil novou rodinu, zatímco Zøg byl odtažitý a neposkytoval své dceři pozornost, kterou potřebovala. Podle Bean měla jiná dívka rok předstírat, že je ona, aby zjistila, zda si toho otec všimne (nevšiml).

Sjednané sňatky a setkání s Luci a Elfem

Když Bean dosáhla devatenácti let, král Zøg zařídil, aby byla provdána za Prince Guysberta z Bentwoodu, pohledného, ale mdlého prince, aby vytvořil spojenectví mezi jejich královstvími, a přiměl ji, aby si na svatbu oblékla matčiny svatební šaty. Bean se s tím původně smířila a neochotně svatbu podstoupila. Bean nevěděla, že jí Dagmařini sourozenci, strýc Cloyd a teta Becky, poslali démona jménem Luci převlečeného za svatební dar, který měl za úkol udělat z Bean zlo jako ze zbytku její mateřské rodiny.

Na svatbě si to Bean rozmyslela, když stála u oltáře, a odmítla si prince vzít. Bean sundala Guysbertovi prsten z ruky a ten skončil s hlavou zaseknutou o meč, součást trůnu z mečů, když se snažil dosáhnout na prsten, který se kutálel těsně pod trůnem. Kupodivu ho toto zranění nezabilo. Zogovi a Guysbertovi rodiče pak zařídili, aby si Bean místo něj vzala Guysbertova mladšího bratra, Merkimera. Když Elfo vešel do kostela, nabídl Zøg odměnu tomu, kdo Elfa chytí, a Bean využil této příležitosti k útěku tím, že rozbil okno a proskočil jím, následován Elfem a Lucim. Když utíkají před rytíři Beanova otce a Merkimerem, trojice se spojí, dokud je Merkimer nechytí, a když jsou nuceni vrátit se do paláce, Zøg se rozhodne nechat si Elfa, aby mohl použít jeho krev k získání elixíru života, zatímco Luci sleduje Beana, jak mu bylo nařízeno. Bean se pokusí vymyslet další plán, jak se Merkimera zbavit, a to tak, že ho odveze na ostrov mořských panen, aby ho zabily svými písněmi pod záminkou, že mu uspořádají rozlučku se svobodou, ačkoli to nevyjde, takže svatební plány k Beanovu zděšení pokračují.

V den druhé svatby sedí zdrcená Bean s Lucim a Elfem na okně a naříká, že se nebude moci vdát z lásky, jako to (údajně) udělala její matka, a neochotně odchází od oltáře, zatímco rozrušený Elfo utíká zpátky do své klece, protože se nemůže dívat na Beaninu sklíčenost, a Luci ho následuje.

V Sorceriově kanceláři se objeví Merkimer (který má být na svatbě) a Elfo ho pobídne, aby se napil jeho krve, kterou Bean smíchal s prasečí krví a nechal Merkimera uvěřit, že by mu to mohlo pomoci o svatební noci, což má za následek, že se Merkimer promění v prase a prase, které “darovalo” krev, se promění v Merkimera. Bean pak otci vynadá, že se nestará o nic jiného než o spojenectví s Bentwoodem, a přesvědčí ho, aby ji nechal žít tak, jak uzná za vhodné, a aby zjistil, kdo je. Zøg nakonec ustoupí a uvědomí si, že jeho dcera má pravdu, což vede k tomu, že se s bentwoodským králem pustí do pěstního souboje, zatímco Bean pije a vše pobaveně sleduje a děkuje Elfovi a Lucimu za to, že to byl nejšťastnější den jejího života.

Beanin svobodný život

Poté, co Bean přesvědčila svého otce, aby ji nechal žít svobodně, tráví Bean většinou čas pitím, drogami a vandalstvím, vždy v doprovodu Elfa a Luciho, což jejího otce velmi mrzí. Zøg se snaží o cokoli, aby napravil chování své dcery, a zkouší věci jako vymítání ďábla nebo ji pošle do kláštera poté, co na hradě uspořádala večírek a pokusila se ukrýt mrtvoly lidí zabitých během řádění Vikingů v komíně, ačkoli nakonec se nechala z kláštera vyhodit a Zøg řekl Bean, aby se buď chovala slušně, nebo opustila hrad, takže Bean nezbylo nic jiného než zůstat u Bunty doma. Nakonec se jí podařilo získat trochu respektu od svého otce a nechat se vrátit domů poté, co nepřímo nechala zavraždit dva sériové vrahy.